slide 1

Ekologiczne / Ekonomiczne / Naturalne / Bezpieczne

Domy energooszczędne

slide 2
slide 3
slide 4

Precyzyjne / Ekonomiczne / Maszynowe

WIĘŹBY DACHOWE

slide 5
 
 
 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

„Zielone”, inaczej energooszczędne budownictwo odpowiada na istotną potrzebę dzisiejszego społeczeństwa: oferuje bardzo potrzebną alternatywę dla dotychczasowych konstrukcji, która jest niezbędna, biorąc pod uwagę:

 

 • obecny stan klimatu,
 • nowe przepisy dotyczące ochrony środowiska,
 • rosnące koszty.

 

Ponadto zasoby naturalne stają się coraz uboższe i droższe. Pomimo, iż domy energooszczędne mają być przede wszystkim odpowiedzią na te wyzwania - ludzie nadal szukają w nich również odpowiedzi na coraz większe wymagania odnośnie komfortu. Całe szczęście, nie trzeba tutaj iść na kompromisy.

 

Nowoczesny dom energooszczędny = komfortowy dom

 

Zielone budownictwo to metoda konstruowania domów i budynków, która wykorzystuje przyjazne dla środowiska techniki, jednocześnie tworząc zrównoważony i energooszczędny produkt końcowy. Korzyści z takiego podejścia do budowy są liczne, w tym długoterminowe oszczędności dla właścicieli domów. A co najważniejsze, taki sposób budowania domów daje również właścicielom domów aktywną rolę w ochronie przed zmianami klimatycznymi i zachowaniu zasobów naturalnych dla przyszłych pokoleń.

 

Korzyści z posiadania energooszczędnego domu

 

Emisje gazów cieplarnianych są jednym z głównych czynników odpowiedzialnych za globalne ocieplenie. Stawianie kolejnych budynków w dużym stopniu przyczyniło się do znacznej emisji gazów cieplarnianych. Poprzez budowanie w energooszczędnym stylu znacznie zmniejszała się emisja gazów cieplarnianych, co pomoże w odbudowie warstwy ozonowej.

 

Energooszczędne domy budowane są już z zaprojektowanymi wcześniej funkcjami oszczędzania energii. Obciążenia grzewcze i chłodzące są w nich obniżane, dzięki zastosowaniu:

 

 • sprzętu o wysokiej wydajności,
 • wyższego poziomu izolacji,
 • zmniejszonego wycieku powietrza,
 • okien o wysokich wydajności,
 • energooszczędnego oświetlenia,
 • masy termicznej,
 • większej ilości światła dziennego,
 • integracji energii odnawialnej,
 • wielu innych technik.

 

To wszystko jest szczególnie ważne w świecie, w którym rachunki za prąd i wodę rosną nie tylko rok do roku, ale również z miesiąca na miesiąc, a kataklizmy spowodowane zatruciem środowiska są coraz większe. Jeśli więc ma się możliwość wybudowania takiego domu – powinno się to uczynić.

Należymy do:

Nasza ostatnia realizacja

a19

Domy energooszczędne

"Planujesz budowę domu i szukasz alternatywy dla tradycyjnego budownictwa? Wybierz dom z drewna i ciesz się komfortem oraz korzyściami finansowymi związanymi z niskim kosztem eksploatacji."

Brzechwa

Domy z drewna to idealna propozycja dla osób ceniących ekonomiczne rozwiązania oraz ekologiczny, naturalny styl życia.

Niski koszt eksploatacji oraz piękna architektura to tylko nieliczne atuty budownictwa drewnianego.

Brzechwa Sp. z o.o. Sp.k.
ul. Polna 2, 64-600 Oborniki
tel.: +48 61 64 64 600
fax: +48 61 64 64 601
e-mail: biuro@brzechwa.com.pl

Znajdź nas