slide 1

Ekologiczne / Ekonomiczne / Naturalne / Bezpieczne

Domy energooszczędne

slide 2
slide 3
slide 4

Precyzyjne / Ekonomiczne / Maszynowe

WIĘŹBY DACHOWE

slide 5
 
 
 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Podczas wyboru więźb dachowych trzeba wziąć pod uwagę wiele zmiennych. Co więcej, istnieje wiele stylów do wyboru. Zewnętrzny styl domu jest z pewnością bardzo istotną zmienną, którą należy wziąć pod uwagę – ale jeśli chodzi o więźby dachowe jest też dużo więcej innych czynników, o jakich nie można zapomnieć. Chociażby to, że musisz zdecydować, jaki rodzaj sufitu chcesz – gdyż wybór więźby ma na to spory wpływ.

Co więcej, inną opcją jest łączenie więźb w różnym stylu. Wszystko chodzi o to, by ostatecznie efekt końcowy tworzył ładne linie i kąty w pomieszczeniu, ale oczywiście również by dach całkowicie spełniał przypisane mu funkcje.

 

Więźba dachowa – na co jeszcze zwrócić uwagę i co mamy do wyboru?

 

Przede wszystkim od potrzeb. Domy jednorodzinne wcale nie potrzebują wymyślnych dachów – te o prostych kształtach zwykle są wystarczającym projektem. Po co więc wydawać znacznie więcej i stawiać na dodatkowe urozmaicenia?

 

Lepiej elementy takie jak:

  • dymniki
  • lukarny
  • wieżyczki

zostawić bardziej finezyjnemu budownictwu – szkołom, kościołom czy urzędom. Trzeba wszakże liczyć się z tym, iż wielopołaciowy dach to dodatkowy kłopot – już na etapie projektowania, gdyż jego stworzenie musi być nieodłącznie związane z zainwestowaniem w to czasu osób o wielkich kwalifikacjach – od projektanta, przez cieślę, aż po samego dekarza.

 

Która więźba cieszy się dzisiaj największą popularnością?

 

Wiązar kratowy jest to jeden z najpopularniejszych wyborów, co jest uwarunkowane jego sporą sztywnością i naprawdę konkretną wytrzymałością. Równocześnie jednak jest to rozwiązanie lekkie, co wiąże się także z kolejną zaletą – do jego wykonania nie trzeba sporej ilości drewna, a więc zarówno wydatków jest mniej niż przy innych konstrukcjach. Są jednak i minusy – wykonanie wiązara kratowego wymaga niezwykłej dokładności i precyzji, przez co jest to rozwiązanie dość pracochłonne, co jednak nie odstrasza potencjalnie zainteresowanych przed skorzystaniem z jego walorów. Trzeba zatem rozważyć wady i zalety dokładnie według siebie.

Należymy do:

Nasza ostatnia realizacja

a19

Domy energooszczędne

"Planujesz budowę domu i szukasz alternatywy dla tradycyjnego budownictwa? Wybierz dom z drewna i ciesz się komfortem oraz korzyściami finansowymi związanymi z niskim kosztem eksploatacji."

Brzechwa

Domy z drewna to idealna propozycja dla osób ceniących ekonomiczne rozwiązania oraz ekologiczny, naturalny styl życia.

Niski koszt eksploatacji oraz piękna architektura to tylko nieliczne atuty budownictwa drewnianego.

Brzechwa Sp. z o.o. Sp.k.
ul. Polna 2, 64-600 Oborniki
tel.: +48 61 64 64 600
fax: +48 61 64 64 601
e-mail: biuro@brzechwa.com.pl

Znajdź nas