Domy drewniane cieszą się coraz większą popularnością ze względu na swoje niezwykłe właściwości. Dzięki nim zoptymalizujesz koszty związane z eksploatacją budynku i jednocześnie przysłużysz się środowisku naturalnemu
Domy drewniane cieszą się coraz większą popularnością ze względu na swoje niezwykłe właściwości. Dzięki nim zoptymalizujesz koszty związane z eksploatacją budynku i jednocześnie przysłużysz się środowisku naturalnemu

Domki i konstrukcje drewniane

Choć w przypadku domów mieszkalnych, budownictwo drewniane dopiero zyskuje na popularności, tak w branży rekreacyjnej i ogrodniczej jest ono niekwestionowanym liderem.

 

Domki drewniane

Decydując się na drewniany domek letniskowy zyskujemy coś więcej niż doskonałą przestrzeń do wypoczynku. Dzięki korzystnemu mikroklimatowi panującemu w budynkach drewnianych, komfort przebywania w nich jest znacznie wyższy niż w przypadku budynków murowanych. W czasach szczególnego zainteresowania aspektami ochrony środowiska oraz poprawą świadomości społeczeństwa w tym zakresie, domki drewniane cieszą się popularnością także ze względu na swoją naturalność i ekologiczność, zbliżającą nas znacznie do przyrody. Jednak atutów, jakie posiadają domki drewniane jest znacznie więcej niż mogłoby się nam wydawać.

domki drewniane

Przede wszystkim wybór tego typu budynków to sposób na szybkie i stosunkowo tanie pozyskanie dodatkowej przestrzeni rekreacyjnej, a nawet mieszkalnej. Wystarczy zatroszczyć się o odpowiednie ocieplenie, by móc komfortowo spędzać czas w swoim drewnianym domku nawet zimą. Niewielki ciężar budulca znacznie redukuje koszty związane z transportem oraz wylaniem fundamentów. Dzięki temu, że budowa praktycznie nie wiąże się z koniecznością wykonywania prac mokrych, czyli betonowania i murowanie, domki drewniane mogą być wznoszone w dowolnym miejscu o dowolnej porze roku. W przeciwieństwie do budynków murowanych, drewniane mają niewielką grubość ścian, przez co zyskujemy znacznie większą przestrzeń użytkową.

 

Konstrukcje drewniane - altany, wiaty i garaże

Oprócz domków drewnianych dużym zainteresowaniem cieszą się również różnego rodzaju konstrukcje drewniane, tj. altany, wiaty oraz garaże. Ich atutem jest szybka i bezproblemowa budowa, stosunkowo niskie ceny realizacji w porównaniu do alternatywnych budulców oraz doskonałe aspekty wizualne.

 

Altany

Są to konstrukcje drewniane, które pełnią szczególną rolę w każdym ogrodzie. Od samego początku rozwoju sztuki ogrodowej wznoszone były, aby zaakcentować najpiękniejsze miejsca, a także zapewnić ochronę przed deszczem oraz promieniami słonecznymi. W dzisiejszych czasach altana może służyć również jako letni domek, miejsce spotkań towarzyskich oraz wypoczynku. Konstrukcja altan może przybrać bardzo prostą formę - wystarczą cztery słupy oraz zadaszenie by móc się cieszyć relaksem na świeżym powietrzu nawet podczas ciepłego, letniego deszczu. Aby zwiększyć ich komfort, można dodać podłogę, ażurowe kratki pomiędzy belkami lub ścianę (ściany). Tego typu konstrukcję drewnianą można wznosić na planie kwadratu, koła, wielokąta - wybór zależy tylko i wyłącznie od nas. Szukając miejsca na altanę należy zadbać o dobry widok z każdej perspektywy. Ewentualne defekty warto przysłonić roślinnością, by nie zakłócały naszego spokoju. Aby zadbać o maksimum prywatności, altana nie powinna być także lokalizowana w okolicy posesji sąsiadów.

 

konstrukcje drewniane

Wiaty

Wiaty to zazwyczaj konstrukcje drewniane, które są bardzo łatwe zarówno w montażu, jak i konserwacji i pięknie korespondują z architekturą domu oraz zielenią ogrodu. Wiata jest znakomitą alternatywą dla dodatkowego budynku gospodarczego, przeznaczonego np. do przechowywania drewna, a nawet garażu. Dzięki lekkiej konstrukcji oraz niewielkim nakładom finansowym związanym z montażem, z całą pewnością doskonale spełni swoje zadania. Wiaty zapewniają znakomitą ochronę przed promieniami UV oraz opadami atmosferycznymi. Jako przewiewne konstrukcje drewniane umożliwiają naturalną cyrkulację powietrza, szybko osuszając pojazd znajdujący się pod zadaszeniem.

 

Garaże

Konstrukcje drewniane tego typu to doskonała alternatywa dla tradycyjnych garaży. Są one bardzo funkcjonalne i zapewniają równie dobrą ochronę pojazdom, co ich murowane odpowiedniki. Najistotniejszym atutem tych konstrukcji drewnianych jest aspekt ekonomiczny. Przy niewielkim nakładzie środków finansowych zyskujemy, przestronną przestrzeń, która oprócz funkcji garażu, może nam również służyć jako składzik na rowery.

Zapraszamy również do działu wizualizacji, gdzie mogą Państwo poznać nasze projekty konstrukcji drewnianych.

 
   
Konstrukcje, dachy i domy drewniane - Brzechwa sp. j., ul. Polna 2, 64-600 Oborniki, tel. 61 64 64 600